Naujienos

Nuteistieji visoje Lietuvoje noriai imasi socialinių akcijų

2013-10-29

Į socialines akcijas mūsų šalyje vis dažniau savanoriškai įsitraukia ir nuteistieji. Šiemet bausmę atliekančių žmonių pastangomis ne tik tvarkomos dažniausiai apleistos kapinės, bet ir gelbstima įvairioms įstaigoms.

Nuteistųjų ir įkalinimo įstaigų administracijos vykdoma akcija įgauna pagreitį. Štai Alytaus pataisos namuose 15 nuteistųjų spalio 21-25 d. tvarkė Ulonų g. ir Užupių kapines. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje net 25 laisvės atėmimo bausmę atliekantys nuteistieji pareiškė norą tvarkyti Rumšiškių bažnyčios teritoriją ir Rumšiškių kapavietes, kuriose taip pat yra palaidoti ir nuteistieji.

Kauno tardymo izoliatoriaus nuteistieji tvarkė perlaidotų kunigų ir vienuolių kapus, esančius Kauno mieste Veršvų kapinėse. Vyrai sutvarkė aplinką, grėbė lapus, atstatė nuvirtusias kapų tvoreles, taip pagerbdami mirusiųjų atminimą. Kauno Šv. Kryžiaus (Karmelitų) parapijos klebonas Renaldas Šumbrauskis padėkojo akcijos dalyviams už suteiktą pagalbą.

Marijampolės pataisos namų nuteistieji nuo pirmadienio taip pat grėbia lapus, renka šiukšles ir šakas, tvarko praėjimų takelius ir kitais darbais prisideda prie kapinių teritorijos gražinimo. Šiauliuose taip pat organizuota panaši akcija, čia nuteistieji darbavosi drauge su savanoriais.

Kybartų pataisos namų nuteistieji kartu su savivaldybės įmonės darbuotojais vyks tvarkyti apleistas, mažai lankomas Kybartuose esančias rusų tautybės žmonių kapines. Spalio 31 dieną prie šios akcijos prisidės ir Kybartų pataisos namų darbuotojai.

Į socialinę akciją įsitraukė ir įkalintos moterys. Keturias dienas jos savanoriškai tvarkė senąsias Panevėžio kapines: šlavė lapus, tvarkė apleistas kapavietes.

Be kapų tvarkymo nuteistieji pasisiūlė visuomenei pagelbėti ir kitais darbais. Spalio 25-ąją penki Vilniaus pataisos namų nuteistieji-savanoriai sutiko dalyvauti rudeninėje švaros akcijoje. Nuo pat ryto jie tvarkė lopšelio-darželio „Rasa“ teritoriją. Lopšelio- darželio „Rasa direktorė Alvyda Nirkova džiaugėsi Vilniaus pataisos namų administracijos ir nuteistųjų iniciatyva, dėkojo ir prašė dažniau tiesti reikiamą pagalbos ranką jos prižiūrimai įstaigai.

Tvarkytasi ne tik Lopšelio-darželio „Rasa“ teritorijoje. Nuteistieji grėbė lapus bei juos sukrovė surinkimo vietoje ir Vilniaus Hospisą juosiančioje teritorijoje. Su šia sesers Michaelos Rak vadovaujama unikalia mūsų šalyje įstaiga Vilniaus pataisos namus taip pat sieja draugiški, kaimyniški santykiai, ten savanoriauja įstaigos nuteistieji.

Akcijose dalyvauja tie nuteistieji, kuriems suteikta teisė išvykti už įkalinimo įstaigos ribų be sargybos arba be palydos.

Kalėjimų departamentas palaiko tokių akcijų, kuomet nuteistieji prisideda prie bendruomenės gerbūvio ir bendrųjų erdvių ar vietų tvarkymo, vykdymą.

 
 
Informacija atnaujinta 2013 m. gruodžio 19 d. 11:03