Naujienos

Patarimai, kaip nepakliūti į telefoninių sukčių tinklus

2013-10-31

Artėjantis šventinis savaitgalis kaip ir kasmet bus intensyvus – visoje Lietuvoje žmonės lankys kapus, prisimins tuos, kurie iškeliavo amžinybėn. Užsiėmę savo reikalais vis dėlto nepraraskime budrumo, nes telefoniniai sukčiai dažnai siekia pasinaudoti netikėtumo momentu.

Kalėjimų departamentas dar kartą primena, kad sulaukus neaiškaus asmens skambučio (ar el. laiško) reikėtų laikytis šių patarimų:

Niekada nepasimeskite, nepulkite vykdyti skambintojo prašymų, nurodymų, reikalavimų;

Niekada nepateikinėkite elektroninės bankininkystės duomenų (PIN ar prisijungimo kodų);

Niekada neperduokite grynųjų pinigų nepažįstamam asmeniui;

Niekada neperveskite pinigų į skambintojo nurodytas banko sąskaitas;

Niekada nevykdykite nurodymo, prašymo nupirkti išankstinio apmokėjimo kortelių ir padiktuoti jų kodus;

Visada nedelsiant paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą problemą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba;

Visada papasakokite apie skambutį kaimynui, draugui, kitam patikimam žmogui, kuris padės situaciją įvertinti adekvačiai;

Visada apie įtartiną skambutį praneškite policijai bendruoju pagalbos numeriu 112;

Visada įspėkite vyresnio amžiaus artimąjį apie galimus sukčių skambučius,

Visada patarkite artimajam kaip reikėtų elgtis, jei būtų sulaukta įtartinų skambučių ar elektroninių laiškų, ir kodėl negalima dalintis su skambinančiais ar rašančiais nepažįstamaisiais jokia asmenine informacija.

Kalėjimų departamentas, be jau vykdomų techninių priemonių ir stiprinamų žmogiškųjų pastangų, tarpinstitucinio bendradarbiavimo, kovoje su telefoniniu sukčiavimu skatina neužmiršti prevencijos.

Kviečiame teisėtvarkos institucijas, ryšių operatorius, bankus, bažnyčias, seniūnijas, bendruomenes aktyviai kalbėti apie telefoninio (ir elektroninio) sukčiavimo prevenciją ir bendradarbiauti kovojant su šiuo reiškiniu.

Tikimės, kad Kalėjimų departamento patarimai padės žmonėms nepakliūti į telefoninių sukčių tinklus ir visuomenė galės džiaugtis ramiomis švenčių dienomis!

 
 
Informacija atnaujinta 2013 m. gruodžio 19 d. 11:06