Naujienos

Nuteistiesiems pasirengti individualiai veiklai padeda mokesčių inspektoriai

2022-10-24

Darbo vietą sau susikurti ir pagal individualios veiklos modelį planuojantys darbuotis Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalintys nuteistieji susitikimo su Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovais nekantriai laukė. Tiesa, norinčiųjų susitikti su Mokesčių inspekcijos atstovėmis buvo tiek daug, kad netilpo į nedidelę izoliatoriaus salę, tad į mokestinių prievolių klausimus teko gilintis gan neįprastoje erdvėje – įstaigos koplyčioje. Mokesčių specialistės pastebėjo, kad tokioje sakralioje vietoje diskutuoti apie mokesčius joms dar neteko, tačiau pritarė, kad prasmingoms vertybinėms diskusijoms geresnę vietą vargu ar rastume.

 

Renginio dalyviai jau turėjo konkrečią viziją, kokia veikla planuotų užsiimti ir domėjosi individualios veiklos formomis, jų registravimo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje procesu, apskaitos vykdymo subtilybėmis. Mokestinių prievolių departamento vyresnioji patarėja Gražina Linkuvienė, skyriaus vedėja Jolita Bublienė ir vyriausioji specialistė Indrė Borusienė pateikė ne tik apibendrintą informaciją, svarbią individualios veiklos vykdytojams, tačiau stengėsi atsakyti ir į kiekvienam nuteistajam aktualius klausimus: kokią individualios veiklos rūšį geriau rinktis, kaip nesinaudojant internetu tvarkyti buhalterinę apskaitą, kada ir kokius mokesčius reikia mokėti ir ką daryti, jei veikla vis tik nebuvo pelninga. Specialistės pažymėjo, kad vadinamoji biurokratija dirbant pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą yra įveikiama ir nesudėtinga, tereikia kruopščiai fiksuoti išlaidas ir pajamas, o tai galima daryti ir popieriniuose žurnaluose.

 

„Akivaizdu, kad atėjo žmonės, kurie jau pasidomėjo, klausimai labai konkretūs, diskusija vyko dalykiškai ir, tikimės, buvo naudinga“, - sakė Mokesčių inspekcijos atstovės.

 

Resocializacijos skyriaus vadovė Ernesta Pauliukaitienė teigė, kad nuteistųjų, norinčiųjų imtis veiklos registruojant ją Mokesčių inspekcijoje, vis daugiau, tačiau ne visi jie turi pakankamai finansinių, buhalterinių žinių tinkamai pasirengti tokios veiklos vykdymui.

 

„Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pagalba mokesčių klausimais – itin naudinga ir reikalinga. Džiaugiamės, kad bendradarbiavimas reikšmingai prisideda integruojant nuteistuosius į darbo rinką“, - sakė E. Pauliukaitienė.

 

Mokesčių inspekcijos atstovės patikino, kad konsultacijų, mokesčių specialistų pagalbos individualią veiklą vykdyti ketinantys nuteistieji gali tikėtis ir ateityje tiek kontaktinių konsultacijų metu, tiek teikiant atsakymus į jiems aktualius klausimus raštu.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 24 d. 14:33