Naujienos

Atidarytas dar vienas socialinės reabilitacijos centras – galimybė pakeisti gyvenimą

2022-10-26

Alytaus pataisos namuose atidarytas socialinės reabilitacijos centras, kur nuteistieji turės galimybę pakeisti savo gyvenimą. Tai - jau penktasis centras šalies įkalinimo įstaigose, padėsiantis priklausomybių turintiems, tačiau jų norintiems atsisakyti ir į visavertį gyvenimą ketinantiems sugrįžti asmenims.

 

Priklausomybių turinčių asmenų reabilitacijos centro atidarymas – svarbus tiek Kalėjimų departamentui, tiek Alytaus pataisos namų darbuotojams ir nuteistiesiems bei jų artimiesiems. Simboliška, kad naujojo centro atidarymas sutapo su Konstitucijos - pagrindinio valstybės įstatymo – diena, spalio 25-ąja. Esant dideliam norui bei matant išaugusį poreikį, naujasis socialinės reabilitacijos centras Alytaus pataisos namuose čia dirbančių pareigūnų ir bausmę atliekančių asmenų buvo įrengtas per rekordiškai trumpą laiką – keletą mėnesių. Centras yra visiškai izoliuotas nuo kitų pataisos namų sektorių, todėl čia gyventi ir gydytis sutikę nuteistieji neturės galimybių bendrauti su kitais laisvės atėmimo bausmę atliekančiais nuteistaisiais.

 

„Šio reabilitacijos centro atidarymas – labai gera žinia ir tikiuosi, kad jis ateityje plėsis, nes to reikia visai bausmių vykdymo sistemai ir reabilitacijos centrų kiekvienoje įkalinimo įstaigoje tikrai labai trūksta. Šią spragą po truputį taisome ir ateityje kitaip negali būti, nes, remiantis statistika, priklausomybių situacija įkalinimo įstaigose yra išties liūdna. Norėčiau, kad reabilitacijos centras dirbtų tiems žmonėms, kuriems to labiausiai reikia. Tai yra, kad prioritetas būtų tie, kuriems labiausiai skauda ir pagalbos reikia šiandien. To linkiu ir būsimai komandai, kuri, viliuosi, tik stiprės“, - sakė Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Gintautas Šarauskas ir pabrėžė, kad tai išlieka visos bausmių sistemos prioritetas.

 

„Ši diena yra ypatinga tiek mūsų pataisos namams, tiek visai sistemai. Atidarydami šį centrą, siekiame suteikti savotišką tyrą oazę mūsų gyventojams, nuteistiesiems, kurie nori keistis ir pasirinko pokyčių kelią, nori išsivaduoti iš priklausomybės pančių. Norime padėti visa tai įgyvendinti. Esamiems ir būsimiems gyventojams noriu palinkėti vidinės motyvacijos tame kelyje ir išlikti bei daugiau nepaslysti, o darbuotojams – ryžto ir didžiausios empatijos padedant auklėtiniams siekti šių tikslų“, - kalbėjo Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojas, atliekantis Alytaus pataisos namų direktoriaus funkcijas Remigijus Aniulis.

 

Naująsias patalpas pašventinęs kapelionas kunigas Valdas Simanaitis linkėjo, kad reabilitacijos centras ilgai gyvuotų bei jame kistų mąstymas ir požiūris, kad psichiką veikiančios medžiagos suteikia laimę.

 

Atidarytame centre vienu metu iš viso galės apsigyventi iki 15 nuteistųjų. Pirmieji trys gyventojai jame jau įsikūrė. Reabilitacijos centre, skirtame nuo psichoaktyvių medžiagų priklausomiems asmenims reabilituotis, be stacionarios reabilitacijos vyks įvairios terapijos, užsiėmimai. Centre bus vykdomos sertifikuotos ir aprobuotos programos, gydymas vyks keliais etapais: iš pradžių nuteistieji bus motyvuojami pripažinti savo problemą ir pradėti gydymą, toliau bus taikomos įvairios terapijos ir gydymo metodai, o paskutiniojo etapo – poreabilitacinio laikotarpio – sėkmė priklausys tik nuo paties nuteistojo pasiryžimo.

 

Be Alytaus pataisos namų, reabilitacijos centrai šiuo metu yra Panevėžio, Vilniaus, Marijampolės pataisos namuose ir Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje. Skaičiuojama, kad visose pataisos įstaigose priklausomybę alkoholiui ar narkotikams turi per 1500 nuteistųjų.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 26 d. 08:30