Naujienos

Nuteistųjų sociokultūrinė išvyka žaisti boulingą

2023-08-24

Siekiant praplėsti nuteistųjų požiūrį į laisvalaikio praleidimą, teikti jiems galimybę ugdyti naujus įgūdžius bei įtraukti į visuomeninę veiklą, rugpjūčio 23 dieną Lietuvos kalėjimų tarnybos Vilniaus kalėjimo specializuoto atviro tipo bausmės atlikimo vietos nutiestieji kartu su Resocializacijos skyriaus socialinėmis darbuotojomis vyko į sociokultūrinę išvyką – žaisti boulingą.

 

Išvyka vyko boulinge, esančiame Vilniaus mieste, kur buvo paruošti du žaidimo takai. Dalyvaujantys nuteistieji ir darbuotojai pasiskirstė į dvi komandas po šešis asmenis. Žaidimo metu ne tik buvo sukurta įdomi ir draugiška atmosfera, bet ir rodytos emocijos, kurios skatino bendrą dalyvių džiaugsmą. Kiekvienas žaidėjas stengėsi įdėti pastangų ir džiaugėsi tiek savo, tiek komandos narių pasiektais rezultatais.

 

Toks aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas skatino nuteistųjų komandinį darbą bei atkaklumą. Boulingas - žaidimas, kuris reikalauja ne tik fizinio pajėgumo, bet ir strateginio mąstymo, puikiai skatino visus dalyvius bendradarbiauti, planuoti ir siekti bendro tikslo. Po šios išvykos nuteistieji atgal į Pusiaukelės namus parsivežė gerų įspūdžių ir emocinį pasitenkinimą. Galimybė išbandyti save žaidime ir pasiekti konkrečių rezultatų sustiprino nuteistųjų pasitikėjimą savimi. Taip pat - tai yra puikus pavyzdys kaip netradiciniai veiksniai, pavyzdžiui, tokie kaip sportas, gali turėti didelę įtaką asmens savigarbai ir savijautai.

 

Dalyviai teigė norintys vėl ateityje sugrįžti žaisti boulingą bei patirti šias teigiamas emocijas. Tai taip pat atspindi sėkmingą sociokultūrinės išvykos poveikį, kuris virto noru ir užsidegimu toliau dalyvauti įvairiose resocializacijos veiklose, skatinančiose bendradarbiavimą ir integraciją.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugpjūčio 28 d. 16:25