Naujienos

Kauno kalėjime - paskaita apie sveikos gyvensenos svarbą bausmę atliekantiems jaunuoliams

2023-08-23

Sveiko gyvenimo propaguotojai Sandra Kapeliorienė ir Darius Kindurys Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjime bausmę atliekantiems jaunuoliams skaitė paskaitą „Sveikos gyvensenos ir judėjimo svarba“, dalijosi savo profesinėmis žiniomis, gyvenimiškomis patirtimis ir stengėsi motyvuoti jaunuolius išsikelti tikslų bei jų siekti.  

 

„Sveika gyvensena yra kasdienis gyvenimo būdas, padedantis išlikti sveikam, išsaugoti ar net gerinti savo sveikatą”, – teigė jie.

 

Sandra ir Darius aktyviai dalyvauja organizuodami ir įtraukdami kauniečius į renginius, propaguodami sveiką gyvenseną. S. Kapeliorienė yra Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė, gyvensenos medicinos specialistė, lektorė, sąmoningumo žaidimo „Points of you“ trenerė, moterų grupės „Keičiuosi dėl savęs“ motyvatorė, 28 dienų projekto „Kūnui, protui ir sielai“ įkūrėja, darbo knygos „2021 Planuok gyvenimą sveikai“ bei „Atrask save su mitybos dienoraščiu“ autorė. Lektorės žinios ir profesinė patirtis 2020 m. įvertinta pripažinus ją Kauno miesto Metų sveikatos specialiste. Ji noriai bendrauja tiek su darželinukais, tiek ir su mokyklą lankančiais vaikais apie svarbiausias sveikos gyvensenos sritis: asmens higieną, žalingų įpročių atsisakymą, sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, streso kontrolę ir sveiką aplinką. Jauna moteris pati yra pakeitusi mitybos įpročius ir susitikimo metu dalinosi, kokius pokyčius pastebėjo atsisakiusi mėsos. Paskaitos metu ji atkreipė dėmesį į vis didesnį susirūpinimą keliančias lėtines ligas, akcentavo kokių ligų galima išvengti pakeitus gyvenseną, kas padeda įgyvendinti pokyčius.

 

„Gyvensenos keitimas neatsiejamas nuo žmogaus motyvacijos keistis. Tam reikia ir drąsos, ir laiko, pasitikėjimo savimi, palaikymo, ėjimo mažais žingsneliais, saugumo, suvokimo, teisės patiems spręsti, supančių lygiaverčių santykių bei tikėjimo savo sėkme“, – sakė S. Kapeliorienė.

 

Kiekvieno psichoemocinei sveikatai svarbu ne tik aktyvus judėjimas, žalingų įpročių atsisakymas, bet ir tiek teigiamos, tiek neigiamos emocijos. Kai žmogus jaučiasi mylintis ir mylimas, džiaugiasi gyvenimu, geba bendrauti, atpažinti, valdyti bei reikšti savo emocijas, tada jis pasižymi stipria psichoemocine sveikata. Reikia išmokti pasirūpinti savo psichoemocine sveikata, skirti laiko ir dėmesio sau, įjungti smalsumą, leisti sau klysti ir mėgautis mažais dalykais. Lektorė kvietė pamąstyti, kokia yra gyvenimo prasmė, pašaukimas ir tikslas.

 

Apie tikslo išsikėlimą ir jo siekimą, apie baimes ir trukdžius priimant sprendimus kalbėjo ir D. Kindurys. Jis minėjo kaip svarbu turėti konkretų tikslą, jį aprašyti, detalizuoti ar vizualizuoti bei skatino jaunuolius skaityti saviugdos knygas. Sportuojantis, maratonus išbandęs jaunas vyras teigė, kad nebūtina pasitenkinti kažkuo mažiau nei pačios geriausios galimybės, kurias tik galima įsivaizduoti.

 

D. Kindurys – sveikos gyvensenos propaguotojas ir žygių organizatorius. Vasaros pradžioje jis metė iššūkį įveikti 111 tūkstančių žingsnių kelionę per 24 val. ir kartu su S. Kapelioriene dviese nuėjo 88,8 kilometrų atstumą maršrutu Kaunas-Vilkija-Kaunas.

 

Vos prieš pora dienų abu įveikė antrą iššūkį šiais metais - 131 tūkstančio žingsnių kelionę, kurią pasiekė per 24 valandas eidami nuo Kauno pilies iki Kernavės.

 

„Tai ne tik paprasta žingsnių kelionė, bet tai paties žmogaus transformacija, savęs pažinimas, ištvermės ir charakterio ugdymas.Kiekvienas turi pajusti, išnaudoti visus savo galimybe, o supratęs, kad tikrai nepavyks, pasidžiaugti tuo, kad išdrįso pabandyti ir įveikti daugiau kaip pusę kelio‘‘, – sako D. Kindurys, kuris taip pat yra Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šaulys.

 

Susitikimas su šiais aktyviais, entuziastingais ir kryptingai siekiančiais tikslo žmonėmis įkvėpė bausmę atliekančius jaunuolius drąsiau svajoti ir siekti tikslų.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugpjūčio 23 d. 12:21