Naujienos

Kalėjime vyko paskaita apie smurtinio elgesio prevenciją

2023-08-22

Šių metų rugpjūčio 17 dieną Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 2-ojo kalėjimo nuteistieji turėjo galimybę dalyvauti „Smurtinio elgesio prevencijos“ paskaitoje, kurią vedė Resocializacijos skyriaus socialinė darbuotoja Dovilė Skužinskaitė.

 

Prevencinės paskaitos išklausyti pareiškė norą didelė dalis nuteistųjų. Anot organizatorių, stebėtina, kad bausmę atliekantys asmenys yra linkę atkreipti dėmesį į paskaitos turinį, nes paskaitos klausė ir daug nuteistųjų, kurie atlieka bausmę įkalinimo įstaigoje už smurtinio pobūdžio nusikaltimus. Atsižvelgiant į nuteistųjų skaičių, užtikrinant saugią ir jaukią aplinką, nuteistiesiems buvo sudaryta galimybė paskaitoje dalyvauti mažose grupėse, taip skatinant nuteistųjų tarpusavio komunikaciją, minčių raiškos laisvę ir įžvalgų teikimą.

 

„Smurtinio elgesio prevencijos“ paskaitoje nuteistieji buvo supažindinami su smurto rūšimis, metodais, kaip atpažinti smurtą, apsisaugoti nuo smurtaujančio asmens ar aplinkos. Kadangi įkalinimo įstaigoje bausmę atlieka vyrai, buvo pateikta kuo daugiau literatūros apie smurtą prieš vyrus. Nuteistieji taip pat buvo supažindinti su pasikeitusiais LR įstatymais dėl smurtinio pobūdžio veikų bei suteikta informacija apie nuo liepos 1 d. įsigaliojusio Lietuvos Respublikoje smurto orderio. Paskaitoje taip pat buvo kalbama apie kompleksinę pagalbą patyrus smurtą, specializuotus kompleksinius centrus, vyrų krizių centrus ir vyrų pasitikėjimo linijas.

 

Džiaugiamės, kad ši paskaita sulaukė didelio nuteistųjų susidomėjimo. Bausmę atliekantys asmenys buvo linkę diskutuoti, teikė idėjas, kad kompleksinė pagalba vyrams, patiriantiems smurtą, būtų išties reikalinga mūsų valstybėje. Konstatuota, kad vis dar trūksta pagalbos centrų, būtent, vyrams, kuriuose tiek smurtaujantis vyras, tiek smurto auka galėtų kreiptis pagalbos.

 

Po paskaitos nuteistieji buvo linkę diskutuoti apie renginį tarpusavyje bei neslėpė džiaugsmo, kad paskaitoje sužinojo naujų ir vertingų žinių. Tikimasi, ir planuojama šią paskaitą pateikti didelei daliai nuteistųjų laikantis visų saugumo reikalavimų.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugpjūčio 22 d. 12:35