Naujienos

Alytaus kalėjime – susitikimas su kino režisieriumi R. Tomaševičiumi

2023-08-25

Rugpjūčio 25 dieną nuteistieji, atliekantys bausmę Lietuvos kalėjimų tarnybos Alytaus kalėjime, susitiko su kino režisieriumi Rinaldu Tomaševičiumi ir Pravieniškių 2-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriaus specialiste Jūrate Daniele.

 

Susitikimo metu susirinkusieji žiūrėjo dokumentinį ir trumpo metražo meninį filmus apie nuteistuosius ir priklausomybių turinčius asmenis, diskutavo aktualiais klausimais, domėjosi tiek filmų kūrimo ypatumais, tiek resocializacija.

 

Svečiai noriai pasidalino gerąja patirtimi apie nuteistųjų priklausomybių įveikimą, domėjosi Alytaus kalėjimo nuteistųjų resocializacija, bendravo ne tik su nuteistaisiais, bet ir su darbuotojais.

 

R. Tomaševičius – populiarėjantis kino režisierius ir scenarijaus autorius. Prieš imdamasis kino režisūros, jis pats gyveno gatvėje kaip benamis, prieš 9 metus iš to išsikapstė. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jis kuria filmus, kurie labai tikroviškai perteikia visuomenei nepriimtinas gyvenimo normas.

 

R. Tomaševičius 2022 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo kino režisūros bakalauro laipsnį ir tęsia studijas magistrantūroje. Debiutinis jo filmas „Paskutinis kartas“ šiuo metu keliavo po tarptautinius kino festivalius, kuriuose laimėjo ir kelis pagrindinius prizus, taip pat filmas buvo nominuotas 2022 m. Nacionaliniams kino apdovanojimams už geriausią studentų darbą. Filmas „-15“ taip pat pakeliui į didžiuosius kino festivalius.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugpjūčio 28 d. 16:49