Naujienos

Pusiaukelės namų nuteistieji aplankė didžiausią Lietuvos muziejų

2022-08-19

Alytaus pusiaukelės namų nuteistiesiems kartu su darbuotojais buvo organizuota išvyka į Rumšiškes. Jie aplankė Lietuvos liaudies buities muziejų ir Rumšiškių bažnyčią. 

Lietuvos liaudies muziejus – muziejus po atviru dangumi, atidarytas 1974 m. Rumšiškėse, prie Pravienos upelio žiočių, Kauno marių pakrantėje. Tai didžiausias ir žymiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje, vienas didžiausių pagal užimamą plotą - 195 ha, eksponuojamų nekilnojamųjų pastatų skaičių – 149 ir daugiausiai eksponatų - 91420 turintis muziejus Europoje po atviru dangumi. 

Nepabijoję didelio karščio, puikiai nusiteikę išvykos dalyviai muziejuje aplankė visus kaimus – dzūkų, aukštaičių, žemaičių ir suvalkiečių, taip pat nuostabų miestelį. Miestelyje aplankė amatininkų dirbtuves, arbatinę, karčiamą, paštą, pradžios mokyklą. Ekskursantai daug informacijos išgirdo iš muziejaus darbuotojų, kurie noriai pasakojo istoriją apie pastatų įsigijimą, jų pargabenimą, taip pat apie tų laikų gyvenusių minėtuose namuose žmonių istorijas.

Kitoje vietoje – Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje – prižiūrėtojas papasakojo, kad pastačius Kauno hidroelektrinę, žemumoje išsidėstęs Rumšiškių miestelis atsidūrė užliejamoje teritorijoje. Paminklosaugininkų ir tuometinio Rumšiškių klebono Jono Žemaičio pastangomis vertingą architektūros paminklą nuspręsta išsaugoti ir perkelti į aukštutinėje Nemuno terasoje kuriamą naują Rumšiškių miestelį. Keliant pastatą, teko jį išardyti, pervežti ir vėl surinkti. Ilgi sienojai ir sijos į kalną buvo užtempti arkliu. 

Dauguma išvykos dalyvių nebuvo mate tokio senumo bažnyčios. Pavargę, bet pilni įspūdžių grįžo namo. 

Pusiaukelės namų nuteistieji ne tik kasdien gali išvykti suderintais maršrutais už įkalinimo įstaiga laikomų pusiaukelės namų – darbo, apsipirkimo tikslais, susitikti su artimaisiais, bet dalyvauja ir įvairiose jiems organizuojamose kultūrinėse, sporto ar panašiose veiklose. 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 19 d. 15:04
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?