Naujienos

Pataisos namuose – ekskursija darbuotojų artimiesiems

2022-11-29

Alytaus pataisos namuose pirmą kartą buvo organizuota ekskursija, skirta darbuotojų artimiesiems. Į pataisos įstaigą atvykę darbuotojų šeimų nariai galėjo pamatyti įkalinimo įstaigą, darbuotojų darbo aplinką, kiek įmanoma, nuteistųjų buitį. Artimiesiems svarbu įsivaizduoti ir suprasti, kokioje vietoje jų artimi žmonės dirba, įvertinti, su kokiais įvairiais žmonėmis jie bendrauja, kokių pastangų reikia kalbant su kiekvienu iš jų, priimant įvairias nuteistųjų emocines ar psichologines būkles.

Tikimasi, kad ši idėja padės darbuotojams ir jų šeimoms geriau suprasti vieni kitus, vertinti pareigūnų darbą, įvairias jų emocijas, kai po darbo gali būti nekalbūs ar pavargę, palaikyti įkalinimo įstaigų darbuotojus. Idėja organizuoti artimųjų ekskursijas kilo Resocializacijos specialistei Gerdai Kofeldaitei. Ji kreipėsi į kolegą iš Saugumo valdymo skyriaus – Nerijų Futramentą, kad jis papasakotų apie darbą pataisos namuose, savo ilgametę patirtį ir sukauptas žinias. Įkalinimo įstaigų darbuotojų darbo sąlygos, jų pasirengimas, nusiteikimas ypatingai misijai, psichologinė ir emocinė būsena, darbo krūviai reikalauja ne mažiau dėmesio kaip ir nuteistųjų kalinimo sąlygos.

Ekskursijos metu darbuotojų šeimų nariai aplankė pataisos namų muziejų, susipažino su kinologo ir dresuoto jo partnerio – šuns – darbu ir treniruotėmis, taip pat turėjo galimybę pamatyti nuteistųjų gyvenamąsias patalpas, areštinės patalpas, uždarą zoną.

Idėjos iniciatoriai manė, kad užteks dviejų lankytojų grupių į pataisos namus, bet po pirmųjų apsilankymų pamatė, kad norinčiųjų skaičius kasdien didėja, todėl ekskursijos artimiesiems bus tęsiamos. Daugelis apsilankiusių žmonių džiaugėsi pamatę ne kino filmuose demonstruojamą, o tikrą pataisos įstaigų ir jų darbuotojų darbo aplinką.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 29 d. 15:58
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33