Naujienos

Pažintinė išvyka į Priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenę „Vilties švyturys“

2015-04-30

2015 m. balandžio 29 d. Alytaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas M.Volungevičius, Psichologinės tarnybos ir Socialinės reabilitacijos skyriaus darbuotojai lankėsi Priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenėje „Vilties švyturys“, įsikūrusioje vaizdingame Kalnaberžės kaime ant Nevėžio upės kranto. Vizitą organizavo nuolat pataisos namuose nuteistuosius lankantys krikščionių bendrijos „Tikėjimo žodis“ atstovai Nerijus ir Zita Čekavičiai. Svetingai svečius priėmė ir nuoširdžiai gerąja patirtimi dirbant su priklausomais asmenimis dalinosi bendruomenės įkūrėjas ir vadovas Albertas Lučunas. Bendruomenės vadovams įteiktos atminimo dovanėlės. Vizito metu buvo siekiama susipažinti su reabilitacijos centre taikomais reabilitacijos metodais, programa, galimybėmis dalyvauti joje išėjusiems į laisvę nuteistiesiems bei aptarti tolimesni bendradarbiavimo priklausomų asmenų socialinės bei psichologinės reabilitacijos srityje planai.

Reabilitacijos centras visus svečius sužavėjo idealia tvarka, griežtai ir turiningai organizuotu užimtumu, personalo gausa bei pasiruošimu. Pabendrauta ir su neseniai iš Alytaus pataisos namų išėjusiu, čia bausmę atlikusiu ir jau beveik du mėnesius centre gyvenančiu buvusiu nuteistuoju. Šioje bendruomenėje reabilitaciją baigė ir sėkmingai toliau gyvena laisvėje ne vienas asmuo, atlikinėjęs bausmę Alytaus pataisos namuose.

Puoselėjami šilti ir draugiški santykiai bendruomenėje derinami su aiškiomis ir griežtomis elgesio taisyklėmis, mokoma laikytis įsipareigojimų ir siekti pokyčių. Priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenėje „Vilties švyturys“ dirba 20 darbuotojų ir savanorių, reabilitaciją gali atlikti iki 45 asmenų. Bendruomenė mišri: į reabilitaciją priimamos moterys ir vyrai. Reabilitantams įrengta sporto salė, pirtis, susirinkimų, meno ir darbo terapijos patalpos bei kitos pagalbinės patalpos. Patys bendruomenės nariai tvarkosi ir gamina valgyti. Juos moko ir jiems padeda įvairių sričių specialistai. Vasarą auginamos daržovės, talkinama ūkininkams, planuojama vystyti kaimo turizmo paslaugą. Glaudžiai bendraujama ir su Kalnaberžės miestelio bendruomene, jos vyresniaisiais, vadovais ir visais miestelėnais: organizuojami bendri renginiai, leidžiamas informacinis laikraštis.

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. balandžio 30 d. 13:00
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33