Naujienos

Nuteistieji pasitiki DEMETRA

2015-05-07

ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“ nuo 2010 m. rugpjūčio mėnesio visoje Lietuvoje pradėjo nemokamai ir anonimiškai  tirti greitaisiais ŽIV nustatymo testais. Greitasis ŽIV nustatymo testas - tai unikalus būdas vos per 1 minutę sužinoti savo ŽIV statusą. Iš piršto imamas lašelis kraujo, naudojamos vienkartinės priemonės. Testas nemokamas. Patikimumas - 99,6 proc.

Alytaus pataisos namai su ,,Demetra“ bendradarbiauja nuo 2013 m.

Vakar, gegužės 6 d. Alytaus pataisos namuose asociacija „Demetra“ pagal bendradarbiavimo sutartį vykdė ŽIV prevencijos akciją, kurios metu nuteistieji galėjo sužinoti ŽIV statusą, gauti konsultacijų apie riziką užsikrėsti ŽIV bei kaip jos išvengti. Asociacijos „Demetra“ specialistai nuteistiesiems išdalino virš 600 prezervatyvų, kiekvienas atlikęs greitąjį ŽIV tyrimą dovanų gavo pakabuką, pristatantį tarptautinio AIDS sveikatos apsaugos fondo (AHF) akciją „20x20“. AHF taip pat yra greitųjų ŽIV testų ir prezervatyvų donoras Lietuvoje.

Šį kartą greitąjį ŽIV tyrimą atliko 288 nuteistieji, dar 35, gyvenantys su sergančiais ŽIV. Noriai ėjo tikrintis ir naujai įsteigto nuteistųjų su negalia (socialinės globos) būrio gyventojai. Nuteistieji gavo reikalingas konsultacijas ir informaciją apie tai, kur gauti medicininę ir psicho-socialinę pagalbą pasibaigus laisvės atėmimo terminui.

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. gegužės 18 d. 16:26
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33