Naujienos

Įspūdžiai iš Norvegijos

2015-05-18

Įgyvendinant 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamos programos LT14 ,,Pataisos, įskaitant bausmes be įkalinimo“ tiesioginio finansavimo projektą Nr. NOR-LT14-TM-01-TF-01-002 ,,Nuteistųjų laikomų uždaro tipo pataisos įstaigose, skaičiaus sumažinimas įsteigiant 4 naujas atviro tipo pataisos įstaigas delegacija iš Lietuvos gegužės 6-7 dienomis lankėsi Norvegijos karalystėje.

Vizite Norvegijoje dalyvavo Alytaus pataisos namų direktorius Kęstutis Jasmontas ir Ūkio skyriaus viršininkas Arūnas Abramavičius. Grįžę iš Norvegijos pristatė įstaigos darbuotojams patirtus įspūdžius.

Delegacija lankėsi Norvegijos didžiausiame kalėjime Osle ir bausmių vykdymo sistemos direktorate Lilestriome. Direktorius K. Jasmontas paminėjo, kad Norvegijoje yra 50 kalėjimų ir iš viso 3800 nuteistųjų. Mažiausiame kalėjime laisvės atėmimo bausmes atlieka 13 nuteistųjų. Oslo kalėjime - 420 nuteistųjų. Yra 4-ių tipų įstaigos: griežto režimo, mažo saugumo, atviri kalėjimai ir pusiaukelės namai. Ilgiausias bausmės terminas 30 m. už genocidą. Didžiausios problemos yra tautinės, kadangi Norvegijoje kali apie 80 skirtingų tautybių asmenų. Nors kalėjimai įrengti šiuolaikiškai ir nuteistieji gyvena po vieną, tačiau savižudybių skaičius gana didelis, yra nemažai narkomanų.

Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai lankėsi dviejuose pusiaukelės namuose. Sandakerveien gyvena 20 asmenų 800 m² plote. Arupsgate 20 asmenų – 1300 m² plote.

Ruošiantis pusiaukelės namus įrengti Lietuvoje delegacijos atstovai gavo pakankamai informacijos ir praktiškai pamatė kaip ši sistema veikia, konsultavosi jų įrengimo klausimais, su kokiomis problemomis susiduria ir kaip jas sprendžia.

Geroji norvegų praktika tik sustiprino tikslo įgyvendinimą Alytuje, nes tai išties reikalingas žingsnis prieš išleidžiant į laisvę nuteistąjį asmenį.

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. gegužės 18 d. 16:26
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33