Naujienos

„Žiema, žiema, ateik į kiemą“

2020-02-26

Šių metų vasario 25 d. Alytaus pataisos namuose nuteistiesiems buvo surengta Užgavėnių šventė. Visi pokštavo, kad šiemet, atsižvelgiant į oro sąlygas, reikėtų šaukti „žiema, žiema, ateik į kiemą". Nors oras šventės dalyvių nedžiugino, tačiau šventinės nuotaikos ir noro švęsti dalyviams nesugadino.

Šventės dalyviams buvo organizuotos 6 rungtys: „baronkos“ krepšinis, boulingas, Kanapinio-Lašininio rungtis, bėgimas maišuose, lenktynės su blynais, didžiausio blyno kepimo varžybos. Renginio metu nuteistieji noriai dalyvavo rungtyse, kepė blynus ir vaišinosi arbata. Kiekvienos rungties laimėtojas buvo apdovanotas riestainiais ir saldainiais.

Pusiaukelės namuose taip pat buvo kepami čirviniai, mieliniai, lietiniai, moliūginiai, bulviniai, su obuoliais, su kakava, su šokoladu, maži ir dideli, stori ir ploni, visokie visokiausi blynai ir blyneliai, kurie papuošė Užgavėnių stalą. Nuteistieji kepė blynus pagal savo mėgstamiausius receptus, o susėdę už bendro stalo ragavo kitų pagamintus kulinarinius šedevrus ir dalinosi įdomiausiais receptais.

Po sočių vaišių buvo skaitoma paskaita bendram išprusimui lavinti. Paskaitos metu buvo papasakota iš kur kilusi ši šventė, ką simbolizuoja Morės deginimas bei persirenginėjimas, kaip ši šventė švenčiama kitose pasaulio šalyse.

Užgavėnių blynais pietų pertraukos metu vaišinosi ir įstaigos darbuotojai. Vis tik ant Užgavėnių stalo didžiausi blynai buvo picos. Darbuotojai klausėsi linksmos muzikos, pokštavo, o siekdami sukurti žiemišką atmosferą, žiūrėjo praeitų metų Užgavėnių švenčių įrašus, ir širdyje žiema tikrai buvo sugrįžusi, nors ir trumpam.
 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 26 d. 14:48
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos