Naujienos

Lankėsi tatoo meistrai

2020-02-12

Vasario 3 dieną Alytaus pataisos namuose 17-o būrio nuteistiesiems buvo organizuotas susitikimas su tatoo meistrais Mariumi ir Gediminu iš studijos „Angis“, kuri yra įsikūrusi Vilniuje.

Renginys vyko jaukioje aplinkoje, kad nei meistrai, nei nuteistieji nejaustų diskomforto būsenos. Skaitydami šį straipsnelį, tikriausiai, daugelis užduos klausimą, kodėl būtent toks renginys? Juk ne paslaptis, kad bausmių vykdymo sistemoje tatoo atlikimas kitam nuteistajam yra draudžiamas.

Atsakymas paprastas: visų pirma – tai galimybė nuteistiesiems nors trumpai pabendrauti su asmenimis iš laisvės, ko šią dieną labiausiai trūksta bausmę įkalinimo įstaigose atliekantiems nuteistiesiems; antra – sužinoti kas yra tikrai gerai ir kokybiškai atlikta tatuiruotė, kokia galimybė panaikinti tatuiruotę, kokia tai procedūra, kiek ji trunka ir kainuoja, apie užkrečiamųjų ligų riziką darant tatuiruotes.

Susitikimo metu meistrai kalbėjo apie tatoo atsiradimą Lietuvoje, kada atsirado pirmosios tatoo ir už ką jas tatuiruodavo. Renginio metu buvo parodytas trumpas filmas apie seniausią tatoo meistrę Whang Od Oggay moterį iš Filipinų, kuri buvo perkopus šimtą metų ir sėkmingai piešė tūkstančio metų senumo būdu, jei dar nesupratote Wang – senovinio tatuiruočių darymo būdo, kai adatėle į kūną yra baksnojama ranka, atstovė.

Po renginio nuteistieji trumpai reflektavo apie renginio esmę ir naudingumą, štai keletas jų išsakytų minčių: „renginio metu mes jautėmės visi lygus“, „nejautėme barjerų bendraudami su meistrais ir administracijos darbuotojais bei pareigūnais“, „dėkingi esame pataisos namų vadovui už suteiktą galimybę dalyvauti renginyje ir Resocializacijos skyriaus darbuotojams, organizavusiems šį renginį”, „pasigendame ir labai trūksta panašaus pobūdžio renginių, susitikimų”.

Atsidėkojant svečiams iš Vilniaus buvo įteiktos pačių nuteistųjų pagamintos dovanos. 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 12 d. 16:03
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos