Naujienos

Mini atostogos Varšuvoje

2014-09-24

Išsiruošę į kelionę nesigailėjome nei vienos praleistos akimirkos Lenkijoje. Varšuva mus sutiko nuostabiu oru ir gražiais vaizdais. Darbuotojų pageidavimu buvo aplankyta Karalių pilis, Lazienkų parkas, Šv. Onos bažnyčia, senamiestis.

Varšuvos Karališkoji pilis – tai istorinė rezidencija, viena iš svarbiausių lenkų valstybingumo simbolių. Karališkoji pilis bei visas Varšuvos senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra reikšmingas edukacijos ir turizmo traukos centras. Atkūrus Lenkijos valstybę XX a. pradžioje, pilis buvo restauruota, joje įrengti prezidento apartamentai, pilyje veikia svarbus ir modernus muziejus. Karalių rūmų aikštėje prasideda kelias, vedantis į žymųjį Lazienkų parką. Besidriekiančioje pėsčiųjų zonoje daugybė užeigėlių ir kitokių viešojo maitinimo įstaigėlių, vėliau prasideda įvairiausi architektūriniai paminklai bei kitokie lankytini objektai. Sustojome prie paminklo F. Šopenui. Priešais paminklą, kaip ir kitose miesto vietose - suoliukas, ant kurio sėdint galima pasiklausyti F. Šopeno muzikos. Lazienkų parkas yra ideali vieta pabėgti nuo miesto šurmulio, gražiausias Varšuvos parkas – žinomas dėl gausybės nebijančių žmonių voverių ir savo istorinių statinių bei įvairiose parko dalyse išsidėsčiusių skirtingų oazių - autentiško amfiteatro, botanikos sodo, pirčių komplekso ir kt. Tai – paskutiniojo Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Augusto Poniatovskio vasaros rezidencija, kurios teritoriją nusipirkęs 1764 m., pertvarkė pagal savo viziją.

Tuo metu, kai lankėmės Šv. Onos bažnyčioje, vyko Santuokos sakramento suteikimas jaunai porai. Kiekvieno iš mūsų širdyse atbudo prisiminimai ir pamąstymai.

Nakvynę, vakarienę ir pusryčius mums suteikė kolegos iš Lenkijos kalėjimų sistemos. Mus apgyvendino savo mokymo centre Popovo miestelyje. Mūsų darbuotojai susipažino su lenkų statutinių pareigūnų kvalifikacijos kėlimo organizavimu: šaudymo pratybomis, sportinėmis treniruotėmis, paskaitų ir poilsio laiko suderinimu.

Šiltas savaitgalis su kolektyvu tai mini atostogos lydimos gerų emocijų, neformalaus bendravimo, paliko neišdildomus prisiminimus ir geranorišką grįžtamąjį ryšį sugrįžus į darbą.


 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. rugsėjo 24 d. 11:26
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos