Naujienos

Psichologinio klimato bausmių vykdymo sistemoje nustatymo tyrimo rezultatų aptarimas

2020-03-12

Psichologinio klimato bausmių vykdymo sistemoje nustatymo tyrimo rezultatų aptarimas

2020 m. kovo 10 d. Alytaus pataisos namuose lankėsi Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Imuniteto skyriaus vadovė Jurga Mickienė.

Vadovės vizito tikslas buvo pristatyti Kalėjimu departamentui pavaldžiose įstaigose 2019 m. atlikto Psichologinio klimato bausmių vykdymo sistemoje nustatymo tyrimo rezultatus. Tyrimo tikslas - pirmą kartą visos bausmių vykdymo sistemos mastu atlikti psichologinio klimato tyrimą, kurio metu galima būtų nustatyti jautriausias sritis ir daugiausiai papildomo dėmesio reikalaujančias kliūtis. Tyrimo respondentais buvo visos Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai. Darbuotojai buvo kviečiami aktyviai, drąsiai ir nuoširdžiai išreikšti požiūrį į susiklosčiusią darbo sąlygų, aplinkos ir psichologinio klimato situaciją bei problemas, kylančias dirbant įtemptą ir pavojingą darbą bausmių vykdymo sistemoje.

Įstaigos psichologinis klimatas yra daugiaaspektis bei įvairiasluoksnis fenomenas, apimantis įvairius analizės dėmenis, pradedant nuo įstaigoje darbuotojui sudaromų palankių fizinių, socialinių ar psichologinių sąlygų iki paties darbuotojo keliamų lūkesčių bei jo gebėjimo tikslingai prisitaikyti darbovietėje bei siekti bendrų tikslų.

Mikroklimato tyrimo metu gauti rezultatai apie darbuotojų elgesį dirbant su nuteistaisiais, apie įstaigų darbuotojų psichologinį klimatą, darbuotojų ir vadovų santykius, bendravimą ir bendradarbiavimą su kolegomis. Susitikimo metu su Imuniteto skyriaus vadove darbuotojai noriai diskutavo jiems aktualiais klausimais, siekiant kurti emociškai pozityvią aplinką.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 12 d. 13:04
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos