Naujienos

Į derliaus nuėmimo šventę nuteistieji pakvietė ir artimuosius

2022-09-30

Alytaus pataisos namuose buvo surengta programos ,,Žalioji oazė‘‘ metu užauginto derliaus nuėmimo šventė. Šventėje dalyvavo daugiau kaip 30 nuteistųjų, juos aplankyti ir kartu derliumi pasidžiaugti atvykę artimųjų šeimos bei socialiniai partneriai – asociacija „Nuteistųjų socialinio užimtumo centras“. Šios šventės metu pataisos namai duris atvėrė programoje dalyvavusių nuteistųjų artimiesiems. Asociacijos atstovai atvežė lauktuvių bei labdarą pataisos namams.

Visi stebėjosi nuteistųjų pataisos namuose užaugintais didžiuliais moliūgais, arbūzais, cukinijomis, agurkais, pomidorais. Svečiai gėrėjosi lysvėse vis dar žaliuojančiomis salotomis, ridikėliais, jau užaugusiais burokėliais, kopūstais, morkomis, ridikais ir kitos daržovėmis.

Nuteistieji kruopščiai ruošėsi šventei, gamino vaišes iš derliaus gėrybių: virė moliūgų sriubą, burokėlių sriubą, gamino pyragus su užaugintais vaisiais bei daržovėmis. Artimieji taip pat atvyko su vaišėmis ir galėjo kartu išsikepti šašlykus, išgerti puodelį kvapnios arbatos ar kavos. Stalai buvo papuošti ir išdėlioti tarp vis dar derliumi džiuginančių lysvių, žydinčių gėlių bei sunokusių saulėgrąžų.

Pasak resocializacijos skyriaus specialistės Santos Savickaitės, apie tokią šventę buvo galvojama dar vasaros pradžioje, ji buvo planuojama. Džiugino ir puikus oras, saulėta diena. Nuteistiesiems tai buvo ypatinga šventė - galimybė pabūti kartu su savo artimiausiais žmonėmis ir parodyti kitokį nei įprastą matyti pataisos namų gyvenimą ir buitį.


 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 30 d. 18:17
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33