Naujienos

Čia mūsų muzika tarsi stebuklas, sako Alytaus pataisos namuose koncertavęs pianistas

2022-10-12

Alytaus pataisos namuose šią savaitę skambėjo muzika – Frederiko Šopeno noktiurnai, atliekami žinomo pianisto Dariaus Mažinto. Atlikėjas su Dmitrijaus Kanovičiaus įkurtu labdaros fondu „Looking at the stars“ dovanojo nuteistiesiems savo koncertą Alytaus pataisos namų nuteistiesiems. 

Pianistas jaučia prasmę koncertuodamas nuteistiesiems, sako, kad kultūra turėtų tapti šios sistemos dalimi ir galėtų padėti nuteistiesiems sugrįžti į visuomenę. 

„Auditorija pataisos namuose – ypač susikoncentravę klausytojai. Laisvėje muzika priimama kaip duotybė. O čia – savotiškas stebuklas. Tik keletas nuteistųjų salėje pakėlė rankas, klausiami, ar yra girdėję tokią muziką. Mačiau, kaip ji juos pakeitė. Jie atėjo į koncertą vienais veidais, o išėjo – visiškai kitokie, tarsi nušvitę. Šie žmonės to nelaukė, nesitikėjo. Tai ir yra didžiausias penas mano sielai. Štai kodėl mes koncertuojame kalėjimuose“, – po koncertų sakė Darius Mažintas. 

Kalėimų departamentas ir Alytaus pataisos namai dėkoja koncertus organizavusiems Dmitrijui Kanovičiui ir Dariui Mažintui, taip pat visiems muzikos pasaulio žmonėms, skyrusiems savo laiką ir pastangas, kad koncertas prilygtų tiems, kurie skamba elitinėse koncertų salėse. 

„Menininkai, atnešdami tokio lygio kultūrą į kalėjimus, neabejotinai daro poveikį nuteistųjų gyvenimo patirčiai, akiračiui, aplinkinio pasaulio ir savivertės suvokimui. Tokio lygio kultūros atėjimas į įkalinimo įstaigas gali tapti didele atspirtimi nuteistųjų vidiniams pokyčiams“, – sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas. 

Koncertai laisvės atėmimo įstaigose – tęstinis fondo „Looking at the stars“ projektas. 

„Jeigu mano organizuojami renginiai įkalinimo įstaigose padės pakreipti bent kelių žmonių gyvenimus į šviesą, man bus didelė laimė, ir bus įrodymas, kad ši idėja veikia. Skirstydami į blogus ir gerus, neišgydysime visuomenės, tik atversime dar gilesnes žaizdas. Koncertų tikslas nešti grožį, šviesą į tamsiausias vietas ir tikėtis, kad išėję žmonės iš jų daugiau nenorės ten grįžti“, – sako menininkas.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 12 d. 12:58
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33