Naujienos

Apsilankymas pataisos namuose

2022-10-03

2022 m. rugsėjo 30 d. Alytaus pataisos namuose lankėsi Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos 10 klasės moksleiviai su juos lydinčia auklėtoja. Vaikai lankėsi įstaigos muziejuje, susipažino su nuteistųjų kūryba, meno dirbiniais, išradingumu slepiant draudžiamus daiktus. Pataisos namų pareigūnai supažindino su būdais atrasti draudžiamus gudriai paslėptus daiktus, parodė apgaulingai atrodančius vazonėlius, knygas, buities daiktus, kuriuose gudriai padarytose slaptavėtėse buvo surasti telefonai ar kiti daiktai.

Vėliau savo darbą pristatė kinologai. Puikiai išdresiruotas šuo stebino visus savo sugebėjimu tiksliai vykdyti komandas, net stebint gausiam žiūrovų būriui. Puikia uosle pasižymintis keturkojis atrado paslėptą dėžutėje gumos gabalėlį, taip pat jį sudaro ir apuostęs iškabintus drabužius. Pasirodymas buvo palydėtas gausiais aplodismentais ir sulaukė nemenko susidomėjimo ir klausimų. Kinologai papasakojo apie savo darbą pataisos namuose, turimus šunis, įvairias jiems skiriamas užduotis, šunų specializaciją. Papasakojo ir kiek kantrybės bei laiko tenka skirti profesionaliam šuns paruošimui, tačiau norint viskas tampa įmanomu.

Pataisos namų veiklos pristatymą tęsėme susirinkimų salėje. Čia vaikams buvo parodytas pataisos namų jubiliejaus proga parengtas filmas. Jame buvo galima pamatyti visą pataisos namų teritoriją iš oro, taip pat patalpas iš vidaus, savo darbą pataisos namuose pristatė ilgamečiai pataisos namų darbuotojai. Gyvai savo darbo įstaigoje patirtimi pasidalino psichologai ir socialiniai darbuotojai. Fizinio pasirengimo instruktorius trumpai papasakojo apie pareigūnų fizinį pasirengimą, vykstančias treniruotes ir mokymus. Taip pat buvo papasakota, kiek įvairių sričių darbuotojų dirba šioje įstaigoje bei pristatyti pagrindiniai du skyriai: Saugumo valdymo ir Resocializacijos. Atsakyta į klausimus, kaip tapti pataisos sistemos pareigūnu ar kitu specialistu, kurių šiuo metu taip pat trūksta.

Tiek mokytoja, tiek mokiniai išvyko su naujais įspūdžiai ir žiniomis. Savo patirtimi pasidalino ir su draugais, nes netrukus sulaukėme ir kitų prašymų leisti atvykti į pataisos namus ir susipažinti su darbu šioje įstaigoje.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 3 d. 08:49
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33