Naujienos

Knygos „už grotų“

2020-09-17

Nuo to laiko kai knygos tapo prieinamos plačiajai visuomenei, knygų skaitymas tapo vienu populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Knygose žmonės dažnai ieško paguodos, įkvėpimo, o kartais ir patarimų. Neretai knygos tampa ir priemone pažinti save.

Pomėgį skaityti dažnai atranda ir laisvės atėmimo bausmę atliekantys asmenys. Vieni pradeda skaityti, kad greičiau „bėgtų“ laikas, kiti ieško atsakymų į rūpimus klausimus. Yra begalės istorijų apie žmogaus, patekusio į įkalinimo įstaigą, perskaitytą pirmąją knygą savo gyvenime. Vėliau tai perauga į nenumaldomą įprotį ir žmonės perskaito dešimtis ar net šimtus knygų.

Tačiau dažnai pataisos įstaigų bibliotekos nėra gausios, daug knygų yra senos arba stipriai nusidėvėjusios. Tačiau kartas nuo karto atsiranda socialiai atsakingų asmenų, kurie dovanoja knygas pataisos įstaigų bibliotekoms.

Alytaus pataisos namuose paskutiniu metu intensyviai dirbama siekiant kuo labiau atnaujinti ir papildyti turimą bibliotekos knygų fondą. Prie atnaujinimo daug prisideda esami ir buvę įstaigos darbuotojai, kurie įstaigai atiduoda savo nenaudojamas knygas. Šiuo metu nuteistųjų bibliotekoje yra virš 20 000 knygų.

Alytaus pataisos namai bendradarbiauja ir su miesto bibliotekomis, iš kurių pagal sutartis ima knygas pagal nuteistųjų pateiktus prašymus.

Taip pat praeitais metais šalia Alytaus pataisos namų įrengtas knygų namelis, kuriame miesto gyventojai gali palikti dovanojamas knygas.

Alytaus pataisos namų bibliotekos darbuotojas Raimondas atvirauja, kad knygos gali būti puikiu tramplinu asmeniui, kuris siekia pozityvių pokyčių gyvenime. Taip pat Alytaus pataisos namuose vyksta biblioterapijos užsiėmimai. Knygos skaitymas tampa ir pagalbos priemone nuteistiesiems sprendžiant turimas problemas.

Visi norintys prisidėti prie Alytaus pataisos namų bibliotekos atnaujinimo galite susisiekti su įstaigos administracija arba palikti knygas specialiai įrengtame namelyje prie įvažiavimo į įstaigos teritoriją.

Net ir toks paprastas gestas, kaip senos knygos atnešimas gali tapti dideliu žingsniu darant pasaulį geresniu ir padedant žmonėms, kurie suklydo, rasti teisingą kelią gyvenime.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 17 d. 14:06