Naujienos

Jogos mokymai Alytaus pataisos namuose

2020-09-08

Greitėjantis gyvenimo tempas ir įvairūs aplinkos iššūkiai mus įsuka į nuolatinę streso būseną, iš kurios išeiti būna kartais labai sunku, nes iš esmė tai reikštų kardinaliai pakeisti savo gyvenimo būdą. Todėl vis daugiau susidomėjimo sulaukia įvairios meditacinės, sąmoningumo, kvėpavimo technikos ir be abejo joga. Dažnai žmonės klaidingai galvoja, jog joga tai tiesiog tam tikri fiziniai pratimai skatinantys kūno lankstumą. Joga yra kur kas daugiau, ji apima ne tik kūną, bet ir protą, bei dvasinį lygmenį... Apie tai pasakojo ir dalinosi savo patirtimi rugsėjo 4 d. Alytaus pataisos namuose lankęsis „In joga“ studijos įkūrėjas Andrius Bulovas.

Joga yra labai naudingas užsiėmimas: pirma, jūsų kūnas bus fiziškai lieknas ir lankstus. Tai fizinis aspektas. Ne mažiau svarbus dvasinis ir jausminis: joga padeda atsikratyti įtampos ir nuraminti „šokinėjančią beždžionėlę“ – protą, kuris puldinėja nuo vienos problemos prie kitos. Joga – vienas iš geriausių įtampos, milžiniško sveikatos priešo, priešnuodžių. Joga ypač reikalinga simpatinės nervų sistemos žmonėms – tiems, kurie nuolat skuba, burba dėl netobulo pasaulio, nervinasi dėl smulkmenų. Tokiems asmenims tiesiog būtina kaip nors išmokti suvaldyti savo elgseną, nuraminti organizmą ir protą. Vienas iš būdų gali būti ir joga.

Susitikime su jogos instruktoriumi dalyvavo 13 nuteistųjų, kurie dalinosi savo patirti praktikuojant jogą, atviravo apie savo klaidas ir ieškojimus. Kai kurie nuteistieji aktyviai užsiima meditacija, sąmoningu kvėpavimu, kas tampa ne tik priemone pasiekti psichologinę ir fizinę gerovę, bet ir stipriai prisideda prie asmenybės augimo, skatina keisti savo gyvenimą pozityvia linkme.

Alytaus pataisos namuose planuojami kassavaitiniai susitikimai su jogos instruktoriumi, kurių metu nuteistieji mokinsis kaip taisyklingai atlikti tam tikrus pratimus, jog nepakenkti sau, gilinsis į savo vidinį pasaulį, mokinsis medituoti ir ieškos vidinės harmonijos.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 8 d. 16:37