Naujienos

Alytuje - rankų darbo žaislų iš antrinių žaliavų rekordas

2022-12-30

Daugiausia – 645 – vienos rūšies rankų darbo žaislų iš antrinių žaliavų pagamino Alytaus pataisos namų nuteistieji. Megztiniai ardymui ir karpymui bei tualetinio popieriaus tūtelės prieškalėdiniu laikotarpiu buvo tapusios vertingiausia ,,valiuta“. 

Mintis siekti rekordo kilo Resocializacijos skyriaus užimtumo specialistei Sandrai. Lapkričio viduryje, mąstydama apie kalėdinius papuošimus, Alytaus pataisos namų gyventojams ji pasiūlė pabandyti pasigaminti mielus žaisliukus – skrybėlaites iš sukarpytų tualetinio popieriaus tūtelių, dekoruotų įvairiaspalviais siūlais. Į kūrybinį projektą įsitraukus apie 25 nuteistiesiems ir sužibus vilčiai pasiekti rekordą, gamyba įsisuko tiek, kad atėjusi į darbą po savaitgalio Sandra kabinete rasdavo po 50-60 per savaitgalį pagamintų žaisliukų.

Anot organizatorių, didžiausiu iššūkiu staiga tapo medžiagos – iš vieno tualetinio rulonėlio tūtelės galima pagaminti tik 3 skrybėlaites, o kiekvienai jų reikia ne vienos dešimties (priklausomai nuo siūlo storio) 35-40 cm ilgio siūlo atkarpų. Medžiagomis dalijosi nuteistųjų artimieji, pataisos namų darbuotojai, jų draugai ir visi tie, kuriuos sužavėjo idėja.

Suskaičiavus skrybėlaites ir užfiksavus rekordą, žaisliukais buvo papuoštas Alytaus pataisos namų kiemelyje augantis medis. Jis skleis šventinę nuotaiką ir džiugins pačius kūrėjus, lankytojus, darbuotojus. Pasiekimas užfiksuotas Lietuvos rekordų knygoje.


 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gruodžio 30 d. 16:53
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33